Like snacks? How about a free box?!

Posted on January 8th, 2016 by Uncategorized

Each graze box is made up of perfectly portioned snacks customized for each individual based on taste preferences and dietary requirements. Available as a weekly or bi-weekly delivery nationwide to your office or home. Several different box options that showcase our assortment of 100+ snacks including the Variety Box, Sharing Box, Calorie Count Box, Sugar Count Box, and more.


Like yummy snacks? How about your first box free?

Posted on September 22nd, 2015 by Freebie Felicia


Free box of snacks by mail!

Posted on August 24th, 2015 by Freebie Felicia


First snack box FREE from graze!

Posted on August 9th, 2015 by Discount Debbie

Sign up for your first box free from graze!


First box of snacks FREE from Graze

Posted on July 6th, 2015 by Freebie Felicia

Each graze box is made up of perfectly portioned snacks customized for each individual based on taste preferences and dietary requirements. Available as a weekly or bi-weekly delivery nationwide to your office or home. Several different box options that showcase our assortment of 100+ snacks including the Variety Box, Sharing Box, Calorie Count Box, Sugar Count Box, and more.


Thrifty and Healthy Super Bowl Snacks

Posted on January 27th, 2015 by Discount Debbie

super bowl with text

One of my favorite parts of a Super Bowl party is the snacks. I’m not much of a football fan (although I usually randomly pick a team I like for the big game), so the game itself is just a great excuse to spend time with friends and eat some fun snacks. It’s so easy, though, to end up spending quite a bit of money on Super Bowl party food. So, here are a few tips to help make your fun party both thrifty and healthy (or, at least, healthier).

Chop Your Own Veggies. It’s so easy to pick up a package of baby carrots or pre-cut carrots and celery. But chopping your own is easy and quick.

Make Your Own Dip. Pre-made dip can be full of preservatives and chemicals. Make your own dip using sour cream and onions. Here’s a super-easy recipe that looks better than any store bought onion dip! You could always make some homemade hummus, instead.

Bake Chicken Tenders. Who dictated that Buffalo wings were the standard Super Bowl snack? Honestly, I’ve never really been a big fan of Buffalo wings. It’s easy to prepare a much healthier option by baking chicken tenders. Here’s a recipe that is a nice alternative to the wings without sacrificing taste at all.

Other Ideas.

Black Bean Quesadillas. How about using beans to save money and calories? Our family loves black beans. Here’s a delicious (and nutritious) Super Bowl snack option!

Crispy Chickpeas. Here’s another thrifty healthy alternative. Nuts can be expensive to buy. But chickpeas are very reasonably priced. Make these crispy chickpeas and no one will miss the Blue Diamond almonds!

Who says that a big game should set you back on your new year’s resolutions to be healthier and more frugal? Enjoy the game, the snacks, and the extra money in the bank!


Best Sprouts Deals This Week

Posted on August 13th, 2014 by Coupon Cathy

Sprouts

Sprouts is getting in on the back to school frenzy…and that’s a good thing! Check out all the great sales they have to send to school with the kiddos, or to just snack on at home 😉 They also have one of my favorite sales going on: their Frozen Frenzy! That essentially means that you get 20% off of anything you find in a freezer. Check out the rest of the sales below.

Tasty Bite Rice Pouches — on sale for $1.50 each
Use this $2 off coupon
Final Price: Free

Tasty Bite Entrees — on sale for $2 each
Use this $2 off coupon
Final Price: Free

Russet Potatoes — on sale for 50 cents per pound.

Green Cabbage — on sale for 50 cents per pound.

Happy Baby Pouches — on sale for $1.25 each
Buy two and use this $1 off 2 coupon
Final price: $0. 75 each

Green Seedless Grapes — on sale for 88 cents per pound.

Braeburn or Granny Smith Apples — on sale for 98 cents per pound.

Bartlett Pears — on sale for 98 cents per pound.

Celery — on sale for 98 cents per bunch.

Green Beans — on sale for 98 cents per pound.

Zucchini Squash — on sale for 98 cents per pound.

Roma Tomatoes — on sale for 98 cents per pound.

Food Should Taste Good Chips — on sale for $2 per bag
Use this $1 off coupon (sign up for newsletter) 
Final Price: $1.00

Read More


Fourth of July Savings At Walmart

Posted on July 3rd, 2014 by Coupon Cathy

Walmart 2

 

Check out the great savings for all your Fourth of July needs at Walmart this week!

WALMART

Bought 1 Ball Park Park’s Finest Frankfurters, 14 oz $3.50, regular price
Buy 1, Receive $1.50 with Ibotta
Buy 1, Receive $1.50 with Shopmium (use code GHUUAEPE)
Paid $3.50, Submitted for $1.50 Ibotta Credit and $1.50 Shopmium Credit
Final Price: $0.50

See the Ball Park frankfurter deal here.

Bought 1 Heinz Ketchup, 20 oz $1.96, regular price
Used one $0.50/1 – Heinz Tomato Ketchup, 13 oz or larger from RP 6/22
Final Price: $1.46

Bought 1 French’s Mustard $1.18, regular price
Used one $0.30/1 – French’s Yellow Classic Mustard (frenchs.com)
Final Price: $0.88

Bought 1 Vlasic Pickle Relish, 10 oz $0.98, regular price
Used one $0.50/1 – Vlasic Pickles, Peppers or Relish from SS 5/11
Final Price: $0.48

Bought 1 Snickers Ice Cream Bars, 6 ct $2.97, regular price
Used one $1.50/ 1 – Mars Ice Cream Multi-Packs: Snickers, Twix, M&M’s, Milky Way Brand or Dovebar, 3-14 ct (coupons2.smartsource.com)
Final Price: $1.47

Buy 2 Ziploc Sandwich Bags, 50 ct $2.28, regular price
Buy 1, Receive $2.50 with Ibotta
Use one $1.00/2 – Ziploc Bags (coupons.com)
Pay $3.56, Submit for $2.50 Ibotta Credit
Final Price: $0.53 each, when you buy 2

Bic Sensitive Disposable Razors, 12 pk $2.68, regular price
Use $2.00/1 – Bic Disposable Razor from SS 6/29
Final Price: $0.68

Birds Eye Recipe Ready, 8 0z $1.00, regular price
Use $1.00/1 – Birds Eye Recipe Ready Product (smartsource.com)
Final Price: Free

So Delicious Coconut Milk $1.98, regular price
Buy 1, Receive $1.00 with Ibotta
Use $1.00/1 – So Delicious Dairy Free Product from SS 6/15
Paid $0.98, Submit for $1.00 Ibotta Credit
Final Price: $0.02 Moneymaker

Dial Bar Soap, 2 pk $0.97, regular price
Buy 1, Receive $1.00 with Ibotta
Paid $0.97, Submit for $1.00 Ibotta Credit
Final Price: $0.03 Moneymaker

Brach’s Gummi Worms, 8 oz $1.28, regular price
Use $1.50/1 – Brach’s Candy Product, 12 oz or smaller from RP 5/11
Final Price: $0.22 Moneymaker

Wet n Wild Eyeliner Pencil, $0.93, regular price
Use $1.00/1 – Wet N Wild or Fergie Product from RP 6/29
Final Price: $0.07 Moneymaker

Eggs, 1 dozen $1.23, regular price
Buy 1, Receive $0.50 with Checkout 51
Pay $1.23, Submit for $0.50 Checkout 51 Credit
Final Price: $0.73

Pure Protein Single Bars $1.46, regular price
Use B1G1 Free – Pure Protein Single Bar from RP 5/4
Final Price: $0.73 each, when you buy 2

Are you ready for the 4th?


Get Updated via email when new coupons, freebies and deals are added.

new printable coupons

money saving offers

Grab Thrity Divas Banners

Thrifty Divas
Thrifty Divas